Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Wyszukiwarka ofert konferencyjnych

DiH.pl

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Konferencje

Konferencje >> slaskie

Podstawowe Narzędzia Gemba Kaizen - 5S i SMED - redukcja czasu przezbrajania

Nazwa: Podstawowe Narzędzia Gemba Kaizen - 5S i SMED - redukcja czasu przezbrajania
Typ konferencji: warsztaty/szkolenia
Organizator: MPM Productivity Management Sp. z o.o.
Adres: Szkolenie Podstawowe Narzędzia Gemba Kaizen obejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące wdrażania najprostszych a zarazem najtrudniejszych narzędzi jakimi są 5S oraz SMED. Szkolenie swym zakresem obejmuje dwa poziomy Systemu Zarządzania Gemba Kaizen – 5S (organizacja środowiska pracy) oraz Standaryzacja - SMED. Program 5S jest punktem wyjściowym i stanowi fundament na którym budowane są dalsze narzędzia Gemba Kaizen. Pod pojęciem 5S nie tylko ukryte są poszczególne słowa kluczowe: Seiri, Seiton, Seiso, Seiketsu, Shitsuke, ale ukryta jest cała filozofia, która pomaga zmienić świadomość wszystkich pracowników w przedsiębiorstwie, począwszy od pracowników produkcyjnych, a skończywszy na kadrze zarządzającej. Standaryzacja SMED jest nie tylko narzędziem, które jest używane w systemach produkcyjnych typu ssącego, ale również znajduje zastosowanie w tradycyjnych systemach produkcyjnych. Zastosowanie SMED umożliwi lepsze zarządzanie produkcją poprzez efektywniejsze wykorzystanie maszyn i urządzeń jak również gniazd produkcyjnych. Po wdrożeniu tego narzędzia wyniki są natychmiastowe. Obniżenie czasu przezbrajania umożliwia zwiększenie mocy produkcyjnych, a tym samym eliminację wąskich gardeł, jakimi są w dużej mierze straty związane z przezbrajaniem maszyn. Korzyści wynikające z zastosowania 5S oraz SMED pozwalają na zastosowanie dalszych bardziej zaawansowanych narzędzi systemu Gemba Kaizen, ale po wprowadzeniu tylko podstaw efekty są oszałamiające. Szkolenia Gemba Kaizen organizowane będą w fabryce naszego Klienta - firmie NOSAG POLSKA z siedzibą w Tychach. Obok zajęć teoretycznych praktyczne zajęcia prowadzone będą również na obszarach pilotażowych przedsiębiorstwa. Zachęcamy do przejścia całego cyklu, składającego się z czterech szkoleń. Udział we wszystkich szkoleniach nie jest jednak obligatoryjny - można korzystać z poszczególnych modułów szkoleniowych. Tematy głównych sesji szkoleniowych: Sesja 1: Wprowadzenie do 5S Sesja 2: Kroki 5S: Seirii, Seiton, Seiso, Seiketsu, Shitsuke Sesja 3 Wprowadzenie do SMED Sesja 4: Kroki SMED : Obserwacja przezbrojenia, Plan, DO, CHECK, ACT Sesja 5: Wizualizacja
Osoba kontaktowa: Dagmara Kopacka
Tematyka: Logistyka,

Terminy

Termin rozpoczęcia: 2010-07-08
Termin zakończenia: 2010-07-09

Miejsce konferencji

Nazwa obiektu: Fabryka firmy NOSAG Polska
Pełny adres: ul. Dojazdowa 9
Miasto: Tychy
Województwo: śląskie

Opis:

Szkolenie Podstawowe Narzędzia Gemba Kaizen obejmuje najważniejsze zagadnienia dotyczące wdrażania najprostszych a zarazem najtrudniejszych narzędzi jakimi są 5S oraz SMED. Szkolenie swym zakresem obejmuje dwa poziomy Systemu Zarządzania Gemba Kaizen – 5S (organizacja środowiska pracy) oraz Standaryzacja - SMED. Program 5S jest punktem wyjściowym i stanowi fundament na którym budowane są dalsze narzędzia Gemba Kaizen. Pod pojęciem 5S nie tylko ukryte są poszczególne słowa kluczowe: Seiri, Seiton, Seiso, Seiketsu, Shitsuke, ale ukryta jest cała filozofia, która pomaga zmienić świadomość wszystkich pracowników w przedsiębiorstwie, począwszy od pracowników produkcyjnych, a skończywszy na kadrze zarządzającej. Standaryzacja SMED jest nie tylko narzędziem, które jest używane w systemach produkcyjnych typu ssącego, ale również znajduje zastosowanie w tradycyjnych systemach produkcyjnych. Zastosowanie SMED umożliwi lepsze zarządzanie produkcją poprzez efektywniejsze wykorzystanie maszyn i urządzeń jak również gniazd produkcyjnych. Po wdrożeniu tego narzędzia wyniki są natychmiastowe. Obniżenie czasu przezbrajania umożliwia zwiększenie mocy produkcyjnych, a tym samym eliminację wąskich gardeł, jakimi są w dużej mierze straty związane z przezbrajaniem maszyn. Korzyści wynikające z zastosowania 5S oraz SMED pozwalają na zastosowanie dalszych bardziej zaawansowanych narzędzi systemu Gemba Kaizen, ale po wprowadzeniu tylko podstaw efekty są oszałamiające.


Szkolenia Gemba Kaizen organizowane będą w fabryce naszego Klienta - firmie NOSAG POLSKA z siedzibą w Tychach.

Obok zajęć teoretycznych praktyczne zajęcia prowadzone będą również na obszarach pilotażowych przedsiębiorstwa.

Zachęcamy do przejścia całego cyklu, składającego się z czterech szkoleń. Udział we wszystkich szkoleniach nie jest jednak obligatoryjny - można korzystać z poszczególnych modułów szkoleniowych.

Tematy głównych sesji szkoleniowych:

Sesja 1: Wprowadzenie do 5S

Sesja 2: Kroki 5S: Seirii, Seiton, Seiso, Seiketsu, Shitsuke

Sesja 3 Wprowadzenie do SMED

Sesja 4: Kroki SMED : Obserwacja przezbrojenia, Plan, DO, CHECK, ACT

Sesja 5: Wizualizacja

Wyślij pytanie ze strony:

Pakiet Prestige:

Businessman Institute

Zakres działalności:

konferencje, szkolenia, imprezy okolicznościowe, bankiety, przyjęcia, restauracja, tenis, sauna, basen, fitness.

Lokalizacja: Warszawa

Standard obiektu:

Dodając ofertę zyskasz:

  • doskonałą formę reklamy
  • dotarcie do idealnej grupy docelowej
  • wzrost prestiżu i obrotów firmy

Logowanie:

Rejestracja

Reklama:

Rekomendowane i polecane Firmy