Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Wyszukiwarka ofert konferencyjnych

DiH.pl

Zawartość tej strony wymaga nowszej wersji programu Adobe Flash Player.

Pobierz odtwarzacz Adobe Flash

Firmy szkoleniowe

Firmy szkoleniowe >> mazowieckie

Klinika Rzucania Palenia Allena Carra

Nazwa: Klinika Rzucania Palenia Allena Carra
Ulica: Wilcza 12b lok.13
Miasto: 00-532 Warszawa
Tel: 22 621-36-11
Standard obiektu:

Profil działalności:

  • inne,
  • rozwój osobisty,
  • zasoby ludzkie,

Opis:

Klinika rzucania palenia metodą Allena Carra

Klinika rzucania palenia metodą Allena Carra w Polsce jest jednym z 70 istniejących oddziałów międzynarodowej organizacji Allen Carr’s Easyway To Stop Smoking. Jest to prawdopodobnie jedyna poważna organizacja, pomagająca palaczom uwolnić się od nałogu,
a przy tym od ponad 20 lat, od kiedy istnieje, oferująca gwarancję zwrotu pieniędzy.

Allen Carr
Allen Carr, zanim stał się światowym autorytetem w dziedzinie rzucania palenia, przez ponad 30 lat był nałogowym palaczem, który nie rozstawał się z papierosem. Podejmował niezliczone, nieudane próby rozstania się z nałogiem, próbując silnej woli i innych metod. Doprowadziło go to w 1983 roku do punktu, w którym odkrył coś, o czym marzą wszyscy palacze – łatwy sposób jak rzucić palenie. W tym samym roku otworzył swoją pierwszą klinikę pod Londynem, do której przylatywali palacze z całego świata. Przez ostatnie lata Allen Carr zajmował się przede wszystkim szkoleniem trenerów i działalnością zmierzającą do zapobiegania uzależnianiu się dzieci i młodzieży.

Metoda
Metoda Allena Carra to rodzaj psychoterapii. Zajmuje się psychicznym uzależnieniem od nikotyny i psychiczną potrzebą palenia. Jest przeciwieństwem innych metod rzucania palenia,
a przede wszystkim nie wymaga silnej woli.
Palacz, niezależnie od tego czy stosuje plastry, gumę, akupunkturę, laser czy hipnozę,
w którymś momencie musi skonfrontować się z prawdziwym problemem, czyli psychiczną potrzebą zapalenia. Z rzucaniem palenia 'silną wolą' wiąże się wiele problemów. Główny to przekonanie, że pozbawia się on czegoś, co daje mu przyjemność i wsparcie. A to uczucie stwarza konflikt woli – chce rzucić, ale jednocześnie rozpaczliwie pragnie zapalić. Ten mentalny konflikt nakręca spiralę emocji, wywołując - w wielu przypadkach – fizyczne objawy, które palacze przypisują rzucaniu. Nawet ludzie, którym udaje się rzucić palenie przy użyciu 'silnej woli' i wolni są już od fizycznego uzależnienia od nikotyny, często pozostają sfrustrowani, zgorzkniali i pełni obaw.
Allen Carr twierdzi, że tak naprawdę fizyczne objawy odstawienia nikotyny są słabe
i bardzo przypominają głód jedzenia. Jest to uczucie pustki i niepokoju, uczucie, że 'czegoś brakuje'.
Prawdziwy koszmar palacza próbującego rzucić palenie polega na psychicznym przygnębieniu, wynikającym z przekonania, że pozbawia się on autentycznej przyjemności i wsparcia. Przy nałogu jednak trzyma go strach, że bez papierosów nie będzie potrafił cieszyć się życiem, koncentrować się, czy radzić sobie ze stresem. Źródłem tych lęków są złudzenia, że palenie pomaga się odprężyć albo skoncentrować, łagodzi stres albo zabija nudę. Gdyby to była prawda, palacze byliby bardziej zrelaksowani, mniej zestresowani albo znudzeni niż niepalący.
Używając logicznych i racjonalnych argumentów, Allen Carr obala te wszystkie mity
i iluzje, pokazując na czym ten mechanizm polega, jak działa to, co nazywa 'nikotynową pułapką'. Ta wiedza sprawia, że palacz, próbując uwolnić się od nałogu, ma kontrolę nad tym, co się z nim dzieje. W momencie, kiedy sobie to wszystko uświadamia, zmienia się jego stosunek do papierosa, jego psychiczne nastawienie i lęk przed rzuceniem znika. Wyjście
z nałogu postrzega jako odzyskanie wolności, ulgę. Jeśli dalej dociera do niego, że palenie nie ma żadnych zalet, przestaje mu też być potrzebna silna wola. Metoda kieruje wolę palacza przeciwko paleniu, zamiast kazać mu się mocować z konfliktem woli (chcę – nie mogę).
O ile palacz w pełni zrozumie mechanizm nikotynowej pułapki i zastosuje się do kilku prostych instrukcji, rzucanie palenia może być łatwe i nie musi oznaczać konieczności znoszenia przykrych objawów odstawienia. Metoda nie stosuje żadnych dodatkowych pomocy, substytutów, chemii czy hipnozy.

Seminarium
Sesja ma formę seminarium, trwa ok. 6 godzin i prowadzona jest w niewielkich, kilkuosobowych grupach. Prowadzi ją licencjonowany terapeuta metody Allena Carra. Trenerzy są bardzo starannie selekcjonowani i przechodzą intensywne, roczne szkolenie. Wszyscy to byli palacze, którzy rozstali się z nałogiem dzięki metodzie Allena Carra, więc rozumieją palaczy i nie są ich wrogami.
W czasie sesji zakończonej półgodzinnym ćwiczeniem relaksacyjnym, palacze zachęcani są do palenia w czasie przerw, ponieważ potrzebują tych kilku godzin, żeby do tej decyzji dojrzeć, pozbyć się wszelkich wątpliwości, osiągnąć odpowiednie nastawienie.
Uwalniają się od iluzorycznego przekonania, że palenie sprawia im jakąś przyjemność albo pomaga. Pozbywają się poczucia krzywdy i straty, poczucia, że dokonują prawdziwego wyrzeczenia i poświęcenia. To sprawia, że uwalniają się od lęku, który nie pozwalał im przestać palić. Większości uczestników wystarcza jedna główna sesja, żeby na zawsze już stać się niepalącym. Jedynie nielicznym potrzebne jest dalsze wsparcie. W takich wypadkach korzystają z jednego lub dwóch dodatkowych, nieodpłatnych seminariów tzw. wzmacniających.

Badanie skuteczności i gwarancja
Badania przeprowadzone przez Wiedeński Uniwersytet Medyczny przez zespół Profesorów M.Neubergera i H.Moshammera / ‘Int. Archieves of Occupational and Environmental Health’ 2006; ‘Addictive Behaviours’ 2006, pokazują skuteczność ponad 70% po trzech miesiącach
i 53,3% po roku.
Tak wysoka skuteczność pozwala na oferowanie uczestnikom sesji pisemnej gwarancji.

Światowy bestseller w dziedzinie rzucania palenia
„Prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie” Allena Carra jest zdecydowanie najpopularniejszą i najbardziej skuteczną książką w tej dziedzinie, jaką kiedykolwiek wydano. Wg kwartalnika „Alkoholizm i Narkomania” wydawanego przez Instytut Psychiatrii i Neurologii „(Ś) książka ta może mieć pozytywne znaczenie dla ograniczania palenia”. Przetłumaczona na ponad 20 języków, od lat jest bestsellerem w wielu krajach i sprzedała się już w ponad ośmiu milionach egzemplarzy. Kazimiera Szczuka, uznany krytyk literacki, okrzyknęła książkę Allena Carra hitem i sama przy jej pomocy rzuciła palenie.

Znani o metodzie
Ponad rok temu artystce Fiolce Najdenowicz TVN zaproponował wzięcie udziału
w eksperymencie – sprawdzeniu, dzięki której metodzie uda się jej rzucić palenie. Spośród trzech metod, właśnie stworzona przez Allena Carra okazała się dla niej skuteczna. Fiolka została ambasadorką tej metody jako szczęśliwa niepaląca.
Metodą Allena Carra okazała się skuteczna również dla wokalistki Kasi Nosowskiej i dla aktorki Kingi Preis – obie wzięły udział w sesji ponad rok temu i są ciągle wolne i szczęśliwe.
Na świecie twarzą metody Allena Carra jest aktor Sir Anthony Hopkins i wiele innych gwiazd
w tym Cathrine Zeta-Jones, Marc Knopfler czy Ashton Kutscher.

Dla kogo seminarium
Kliniki Allena Carra na całym świecie oferują swoją pomoc w zwalczaniu uzależnienia od nikotyny nie tylko klientom indywidualnym, ale także instytucjonalnym. Wiele światowych korporacji przeprowadziło seminaria dla swoich pracowników. Wśród nich można odnaleźć IBM, IKEA, Nestle, Unilever, Citi Bank czy Bayer AG.

Wyślij pytanie ze strony:

Pakiet Prestige:

Businessman Institute

Zakres działalności:

konferencje, szkolenia, imprezy okolicznościowe, bankiety, przyjęcia, restauracja, tenis, sauna, basen, fitness.

Lokalizacja: Warszawa

Standard obiektu:

Dodając ofertę zyskasz:

  • doskonałą formę reklamy
  • dotarcie do idealnej grupy docelowej
  • wzrost prestiżu i obrotów firmy

Logowanie:

Rejestracja

Reklama:

Rekomendowane i polecane Firmy